У ПолтНТУ традиційно відсвяткували Міжнародний день перекладача

У ПолтНТУ стало доброю традицією святкувати Міжнародний день перекладача. 30 вересня 1991 року за ініціативою Міжнародної федерації перекладачів засновано професійне свято усних і письмових перекладачів. Саме цього дня вшановують пам’ять святого Ієроніма Стридонського, християнського теолога, історика, письменника, відомого перекладача тексту Біблії з грецької на латинську мов.

Перекладач – елітна та престижна професія, яка дає можливість студентам не лише вивчати іноземні мови, а й знайомитися з культурою і традиціями інших народів, спілкуватися з представниками різних етносів та подорожувати світом. Перекладачі забезпечують взаємопорозуміння в процесі комунікації, часто від їхнього професіоналізму залежить ефективність та результативність переговорів.

Доцент кафедри іноземної філології та перекладу Дмитренко Олена Володимирівна організувала і провела круглий стіл зі студентами гуманітарного факультету групи ГФ-301. Студенти підготували презентації про важливість та складність професії перекладача та власний досвід роботи перекладачем.

Капко Марія вважає, що професія перекладача – це удосконалення володіння як рідною, так і іноземною мовами, а також перекладацької майстерності протягом усього життя. І якщо людина обирає цю професію, вона повинна усвідомити, що це постійний пошук, робота над собою і велика відповідальність.

Бечкало Неля наголосила, що робота перекладача – це нові знайомства, змога поспілкуватися з цікавими та відомими людьми. Бути перекладачем – це постійно перебувати в епіцентрі подій, бути очевидцем важливих заходів. Проте, здійснюючи свою професійну діяльність, перекладач стикається з труднощами, такими як стрес, нестабільне навантаження, несподівані відрядження тощо.

Дмитренко Олена Володимирівна зазначила, що з кожним роком усе більше абітурієнтів цікавиться професією перекладача. Тому проведення таких заходів не тільки заохочує студентів до постійного вдосконалення свого рівня іноземної мови, а й переконує їх у правильності вибору професії. Оскільки заняття улюбленою справою – це кращий спосіб для самореалізації.

іноземної філології та перекладу