ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

“Мова – душа кожної національності,

її святощі, її найцінніший скарб”.

Іван Огієнко

7 листопада 2017 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся студентський науковий круглий стіл на тему „Актуальні питання культури усного й писемного мовлення”, присвячений Дню української писемності та мови. Проведення таких студентських заходів стало доброю університетською традицією, оскільки впевнене володіння літературною мовою для фахівців – один з найважливіших чинників якості вищої освіти.

7.11.17-1

Учасників студентського наукового круглого столу привітала завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства, доктор історичних наук, доцент Передерій І.Г., яка відзначила, що це свято запроваджено Указом Президента України в 1997 році на знак утвердження великого національного надбання, коштовного скарбу, який поєднує досвід, мрії і надії мільйонів людей, подвижників українського слова.

7.11.17-2

До учасників круглого столу зі словами вітання від ректорату ПолтНТУ звернулася проректор з науково-педагогічної, соціальної роботи та міжнародного співробітництва Сівіцька С.П., яка наголосила, що 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця – творця однієї з найвидатніших пам’яток світової й вітчизняної культури — “Повісті минулих літ”. Відзначаючи День української писемності та мови, український народ обов’язково вшановує цього видатного історика, письменника, патріота рідного слова.

Декан гуманітарного факультету Іваницька І.О. у вітальному слові наголосила, що саме 9 листопада стартує І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Декан привітала всіх присутніх з Днем української писемності та мови і побажала плідної роботи й цікавих наукових дискусій.

У роботі круглого столу взяли участь студенти гуманітарного, архітектурного факультетів, навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту, а також студенти Полтавського коледжу нафти й газу.

Усього було представлено 7 наукових повідомлень, кожне з яких відзначалося цікавим та глибоким осмисленням поставленої проблеми. Особливий інтерес серед учасників круглого столу викликали наукові доповіді таких студентів:

Зейналової Карини (гр. 101 – Е) «Особливості використання запозичень в сучасній економічній термінології». Науковий керівник – к. філол. н., доц. Дорошенко С.М.;

Заволоки Марини (гр. 101 – пГД) «Лексико-стилістичні особливості мови сучасної української реклами». Науковий керівник – к. пед. н., доц. Лисенко А.В.

Бут Ганни (гр. ГР – 3А) «Суржик – проблема сучасної української мови» Науковий керівник – Марченко В.Д., ст. викладач вищої категорії Полтавського коледжу нафти й газу ПолтНТУ.

Юрченко Юлія (гр. 203 – А) «Ненормативна лексика в системі української національної мов». Науковий керівник – к. пед. н., доц. Ісаєнко Т.К.

IMG_9919

Підбиваючи підсумки роботи студентського наукового круглого столу, Передерій І.Г. запросила студентів узяти участь у загальноуніверситетських етапах Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який відбудеться 22 листопада 2017 року, та Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який відбудеться 28 листопада 2017 року.

Алла Лисенко, к. пед. н., доцент кафедри українознавства,

культури та документознавства